Arsenal Londýn vyhral nad Swansea 2:1 a dostal sa na čelo tabuľky

29.09.2013 Celý región

Londýn 28. septembra (TASR) - Futbalisti Arsenalu Londýn zvíťazili v záverečnom sobotňajšom zápase 6. kola anglickej Premier League na pôde Swansea City 2:1 a dostali sa na čelo tabuľky o dva body pred Tottenham Hotspur. O triumfe "kanonierov" rozhodli v druhom polčase Serge Gnabry a Aaron Ramsey.

Tottenham remizoval v londýnskom derby s FC Chelsea 1:1. Domáci sa na White Hart Lane ujal vedenia v 19. minúte zásluhou islandského útočníka Gylfiho Sigurdssona, konečnú deľbu bodov zariadil v druhom polčase obranca John Terry. Hostia dohrávali s desiatimi hráčmi, v 81. minúte musel ísť po druhej žltej karte predčasne do kabín španielsky útočník Fernando Torres.

Šancu dostať sa aspoň na pár hodín na čelo tabuľky nevyužili hráči Manchestru City, ktorí na ihrisku Aston Villy dvakrát viedli, no napokon prehrali 2:3. Ešte horšie pochodili ich mestskí rivali Manchester United. Úradujúci majstri nečakane prehrali doma s West Bromwichom Albion 1:2 a na Arsenal strácajú už osem bodov.